Menu

Veri Güvenliği ve Gizliliği

SSL

Smartydata sunucularında kullanılan SSL, kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verilerin şifrelenerek güvenli şekilde transferini temin ediyor. Kullanılan şifreleme, bankalarda kullanılan şifreleme standartları ile aynıdır.

Kullanıcı Erişimi

Sizin tarafınızdan kullanıcı olarak davet edilmediği sürece, kimsenin firma hesabınıza erişimi sağlanmaz. Sadece, teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, hesabınız içinden vereceğiniz izin üzerine yetkilendirilmiş Smartydata personeli destek amacıyla verinize ulaşır.

Kullanıcı Şifreleri

Kullanıcılarımızın giriş için güçlü bir şifre oluşturması beklenmektedir. Oluşturdukları şifrelerin sorumluluğu kullanıcıların kendilerine aittir. Çoklu sayıda yanlış giriş yapılması durumunda kullanıcı hesabını şifre yenilemeye yönlendiriyor ve 1 günden fazla açık kalan oturumları otomatik olarak kapatıyoruz.

Veri Paylaşımı

Hayır, verilerinizi hiçbir kurum, kuruluş veya şahıs ile paylaşmıyoruz.

Veri Yedeklemesi

Olası teknik problemlere karşı verileriniz günlük olarak yedeklenir ve her bir yedek 2 hafta süreyle saklanır.

Verileriniz Smartydata'da daha güvende

Smartydata ile verileriniz bilgisayarınızda depolanmaz. Böylece bilgisayarınızın bozulması, çalınması ya da kaybolması durumunda dahi verileriniz tamamen güvende kalır.

Verilerinizi şirket içinde ya da dışında herhangi bir kişi ile paylaşmanız gereken durumlarda, e-posta ya da USB ile göndermek yerine, verilerinizi paylaşmak istediğiniz kişileri kullanıcı olarak atayarak verilerinize çok daha güvenli erişim sağlayabilirsiniz.

Verilerinizin güvenliği için:

  • Kimsenin tahmin edemeyeceği şifre belirleyin
  • Şifrenizi kimse ile paylaşmayın
  • Şifrenizi herhangi bir kağıda yazarak ortada bırakmayın.
  • Tarayıcınızı güncelleyin
  • Sadece https://smartydata.com adresinden giriş yaptığınıza emin olun.